rebelt – originalita, modulovatelnost, kvalita

Nikdy jsem neskrýval svůj obdiv pro řemesla a šikovné ruce. Ať už kutilství, či řemeslná výroba, jsou věcmi, které my Češi máme zakódované v naší DNA velmi hluboko. (Pozor! Neplést si s jiným oblíbeným sportem, bastlením). Kde je pak skulinka na trhu, tam se šikovný člověk ubírá. Pár příkladů za všechny. Tažné lano Tahlo, o kterém jsem psal. Dalším, i když trochu smutným příkladem jsou čeští rámaři RB Bikes

Firma nebo chcete-li firmička, o které chci však dnes psát je rebelt. Ani už si nevzpomínám, kdy poprvé jsem o této firmě slyšel. Ovšem letmým nahlédnutím na fler.cz jsem zjistil, že rebelt je tam registrovaný od roku 2013. Díky této informaci, můžu říct zcela přesně, že to bude mezi pěti a deseti lety. Každopádně pásek mám dodnes a je funkční. 

Odkud se rebelt vzal?

Značku rebelt založil v Českých Budějovicích (kde by chtěl žít každý) bývalý hasič Martin Kubeš. Osudový se mu však stal jeden den v práci, kdy byl svědkem tragické nehody autobusu u Nažidel. (Celý článek zde) Ale aby nebylo tragických událostí kolem Martina málo, sám se stal později aktérem nehody. Tentokrát na svém horském kole. Tehdy si zlomil několik obratlů a zůstal upoutaný na lůžku. Během krácení si chvil při rekonvalescenci objevil na internetu opasky z cyklistických duší. Plamínek touhy po svém vlastním, ale sám sebou ušitém, v něm zažehl a tak vznikl první opasek rebelt. Jako podklad posloužily staré hasičské hadice, kterých, díky přátelství mezi hasiči, dostal Martin dost na to, aby mohl rozjet výrobu. Vše se musel naučit sám od píky. Se stroji neměl do té chvíle žádné zkušenosti. A přesto, nebo právě proto vyprodal první kusy během chvíle a začal sbírat zákazníky nejen v naší domovině, ale třeba i v USA, kde se dokonce našel i zapálený sběratel, který musí mít vždy každý nový Martinův rebelt výrobek.

Výhody

To čím je pro mě rebelt absolutně výjimečný, či čím je slovy mladých absolutní banger, je zakázková výroba a možnost vybrání si vlastních barev. Každý materiál má několik vlastních barevných kombinací a díky tomu, že i materiály se na výrobcích různě kombinují, prakticky si nedovedu představit, že se nenajde ta správná kombinace i pro tebe. 

Materiály

Soubor materiálů, ze kterých v rebelt vyrábí své batohy, kapsy, peněženky, brašny na kolo atd. je opravdu velkolepý. Na webu rebelt se mimo jiné můžeme dočíst:

Jako hlavní materiál pro výrobu batohů, tašek a peněženek používám špičkový 4 vrstvý laminát X-Pac ve variantě VX a 2 vrstvý laminát nové generace LiteSkin. Jedná se o materiály německé firmy DIMENSION-POLYANT vyráběné v USA.

Materiál X-Pac je tvořen ze čtyř vrstev, které jsou k sobě vzájemně slaminovány a tvoří tak pevný celek. 

Jako vrchní vrstva je použit Nylon v různých gramážích, udávaných v jednotkách Denier. Pod vrchní vrstvu jsou vložena polyesterová vlákna do tvaru X (typický znak tohoto materiálu), která dodávají tkanině pevnost v diagonálním směru. Třetí vrstvu tvoří tenký PET film, který zajišťuje absolutní nepromokavost. Spodní vrstvu tvoří polyesterová tkanina 50D.

Co mám vyzkoušené

Jak jsem zmínil na začátku, opasek z duše mi funguje už dlouhé roky. Jen v létě ho tedy nenosím nijak moc, protože trpím při zapaření ekzémy. Ne že by to byla vada pásku, je to vada mého těla. 

Přijde mi škoda, že opasky už v nabídce rebelt nevidím. Věřím však, že by se Martin nechal umluvit k výrobě, pokud byste toužili po suvenýru (třeba na nějaký závod, povedený výlet nebo třeba první rande) a poslali píchlou duši s velkou prosbou. 

Druhým produktem, který mám vyzkoušený a používám ho už více než rok je Stone – kapsa na ramenní popruh. 

Kapsa je podle mého měření dost velká i na iPhone 15 PRO MAX, ale vyzkoušené to nemám, protože nevlastním tak velký telefon. Já sám používám kapsu na mobil jak do města, tak i na kolo. Pořízení tohoto doplňku pro mě byl totální life changer. Mobil je chráněný před vnějšími vlivy, mám pořád po ruce a přitom mi nikde nezavazí a netahá mi kalhoty dolů. Hlavní kapsa je nepromokavá a zip se rozepíná krásně lehce i jednou rukou, nikdy ale sám od sebe! Na přední straně pak najdeme ještě jednu menší, otevřenou kapsu, kam dávám sluchátka nebo třeba jízdenky, pokud někam jedu MHD. Pokud i ve městě jako dalších 90% lidí nosíš batoh, věř mi, tohle musíš mít. Jako hobbík zase oceníš lehkou dostupnost mobilu, pokud budeš chtít někde cestou udělat pár fotek, natočit video, kouknout do mapy.

V záloze mám pak ještě jeden výrobek a to Rolka – organizér na nářadí. Ten si nechám na další článek.

Zkrátka, pokud hledáš výrobek, který je odolný, designový, barevně variabilní podle tvého vkusu, a při poničení není problém ho poslat Martinovi na opravu, tak rebelt je značka pro tebe. A teď mě omluv, jdu si něco objednat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *